Web Development

White Labeling

VIEW ALL SERVICES

[:ro]Supercupa Memorialul Revoluției, ediția a IV-a, 2015

Colegiul Tehnic Energetic „Regele Ferdinand I” câştigă din nou Supercupa Memorialul Revoluţiei la minifotbal, ediţia a IV-a, desfăşurată duminică, 17 ianuarie 2016, la Sala Olimpia, disputând cu scorul de 3-1 de Voluntarii Timişoara. Liceenii au caştigat Cupa Eroilor Neamului în vară, competiţie destinată elevilor din şcolile şi liceele timişene, în timp ce adversarii lor de astăzi au caştigat în această iarnă „Cupa Memorialul Revoluţiei”, competiţie destinată echipelor unor ONG-uri, biserici şialte instituţii care se ocupă de tineri defavorizaţi din punct de vedere social.
În premieră, în deschiderea Supercupei a avut loc un meci între Şcoala Gimnazială nr. 16 şi Metanoia – juniori, echipă formată din copii cu probleme sociale, meci câştigat de Metanoia cu 4-1.
Meciurile au constat în câte două reprize a 20 de minute şi au fost arbitrate de către arbitrul Gheorghe Stănescu. S-au oferit ca premii, din partea Primăriei Municipiului Timişoara, cupe, diplome, pachete cu dulciuri, tricouri şi mingi. Cei mai buni jucători: Axini Mario (Metanoia – juniori), respectiv Anheliuc Linus (Voluntarii), cel mai bun portar: Bognar Andrei (Col.T.E. „Regele Ferdinand I”).
După festivitatea de premiere, a avut loc şi un meci de old-boys, între Memorialul Revoluţiei şi Libertatea 89.
Iată echipele:
Şcoala Gimnazială nr. 12, prof. Balint Costel: Sein Laurenţiu, Hereanţu Tudor, Filip Andrei, Năstruţ Alexandru, Bureri Răzvan, Ohiceanu Emanuel, Ohiceanu Andrei, Lupaşcu Andrei, Cârpaci Alin.
Metanoia – juniori: antrenor Mihai Rosuş: Neaţu Florin, Neaţu Darius, Neaţu Claudiu, Pascal Denis, Axini Mario, Moda Vasile, Şerban Darius.
Colegiul Tehnic Energetic „Regele Ferdinand I”: prof. Flavia Ionilă: Bognar Andrei, Sava Samuel, Pascalau Andrei, Rusu Stelian, Pana Ovidiu, Olariu Silviu, Sosu Ovidiu, Sosu Flavius, Macoviciuc Ionuţ, Laszlo Alex.
Voluntarii Timişoara: Anheliuc Linus, Tănăsescu Andrei, Anheliuc Andrei, Petre Andrei, Crişan Florin, Lionti Mihai, Petrea Alin, Petrea Alexandru.